Warsztaty i webinary dla firm, szkół i instytucji

 

Współpracuję z firmami i instytucjami prowadząc warsztaty i webinary dotyczące zero waste, recyklingu, segregacji odpadów, sposobów na niemarnowanie żywności, zrównoważonego rozwoju, świadomych wyborów konsumenckich czy odpowiedzialnego podróżowania.

Prowadzę prelekcje edukacyjne dla uczniów, studentów oraz uczestników wydarzeń ekologicznych. Do każdej współpracy pochodzę indywidualnie, dostosowując treść oraz program spotkania do potrzeb klienta.

Webinary ekologiczne dla firm

Warsztaty i prelekcje to okazja do edukacji pracowników w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz  możliwość szerzenie proekologicznych postaw wśród członków zespołu. Formuła online pozwala na jednoczesne uczestniczenie w prelekcji osób na co dzień pracujących w różnych, oddalonych od siebie, oddziałach firmy.

Webinary mogą być prowadzone zarówno w języku polskim jak i angielskim. Umożliwiam nagrywanie spotkań i ich późniejsze odtwarzanie w intranecie klienta.

Warsztaty DIY

Organizuję warsztaty „Zrób to sam” zarówno dla grup stacjonarnych w całej Polsce, jak i w formule online. Warsztaty stacjonarne mogą być okazją do integracji grupy pracowników czy uczniów lub elementem, który uatrakcyjnia konferencje, targi i spotkania dotyczące ekologii.

W trakcie warsztatów uczestnicy mogą samodzielnie wykonać, a następnie zabrać ze sobą, gadżety związane z less waste takie jak: torby na zakupy, woreczki wielorazowe, woskoowijki oraz kosmetyki i ekologiczne środki czystości.

Przeprowadzam także warsztaty upcyclingowe, w których pozornie nieprzydatne „odpady” są przekształcane w ciekawe elementy dekoracyjne np. świece sojowe, koszyki, dywany, kwietniki, makramy, karmniki dla ptaków itd.

Tematyka oraz sposób prowadzenia warsztatów jest zawsze dostosowywany do oczekiwań, umiejętności oraz wieku uczestników. Zapewniam wszystkie potrzebne materiały do przeprowadzenia warsztatów lub działam na materiałach dostarczanych przez klienta.

W przypadku warsztatów DIY w formule online, uczestnicy poznają kilka technik i sposobów na wykonanie wybranych przedmiotów. Mogą tworzyć je „na żywo” w trakcie oglądania warsztatu lub wrócić do przedstawionej instrukcji w dowolnym momencie.

Prelekcje na wydarzeniach i konferencjach

Od 2018 r. aktywnie uczestniczę w konferencjach, wydarzeniach, panelach eksperckich oraz programach dotyczących zero waste, zrównoważonego biznesu oraz ekologii. Tematyka prezentacji jest za każdym razem dobierana indywidualnie do potrzeb konkretnego wystąpienia.

 

Jeśli chcesz przybliżyć less waste swoim pracownikom, uczniom lub szukasz prelegentki na event lub konferencję – zapraszam do kontaktu:

prostemiasta@gmail.com

 

Współpracowałam z: