Inspiracje

SHARE WEEK 2018 – blogi, które polecam

kwiecień 8, 2018

Rzutem na taśmę, pierwszy raz biorę udział w ogólnopolskiej akcji SHARE WEEK, w której blogerzy polecają swoich ulubionych autorów. 

Nie przedłużając, kogo czytam, kogo polecam? Poniżej polskie blogi, które czytam najczęściej:

www.klaudynahebda.pl
To jeden z pierwszych blogów, które zaczęłam czytać „naprawdę”, czerpiąc z niego inspirację i pomysły na wykorzystanie ziół, naturalnych składników oraz  możliwości jakie dają rośliny. Więcej w osobnym poście.

www.nanowośmieci.pl
Blog Julki, propagatorki upcyklingu i wykorzystania tego co każdy może znaleźć w domu. Na początku nie byłam wielką fanką jej stylu pisania, a z postami często się nie zgadzałam. Mimo to, czytałam dalej. Nie zawsze chodzi przecież o to, żeby się ze wszystkimi zgadzać, prawa? 🙂 Zaczęłam uważniej śledzić bloga w zeszłym roku. Od tego czasu trafiła, nie tylko na kilka naprawdę ciekawych wpisów jak np.: fakty i mity o kontenerach na ubrania, ale też poznałam osobiście ich autorkę – podczas prowadzonych przez nią warsztatów. Efekt? Moje makramowe mini dzieła ozdabiają salon, no i w końcu nauczyłam się robić na drutach.

www.raportglobtroterki.pl
Martynę, autorkę bloga poznałam jeszcze na studiach. Obie pracowałyśmy we wspaniałej inicjatywie jaką było (i jest) internetowe Radio17 w Krakowie. Martyna dała się poznać jako ciepła, otwarta osoba, zawsze gotowa na nowe wyzwania i podróże. Dlatego nie zdziwiła mnie informacja, że porzuciła „osiadły” tryb życia i wybrała drogę nomandki. Wiecznej podróżniczki. Krótkie raporty z jej kolejnych przygód, czyta się jak dobry reportaż.

www.tasteaway.pl
Podobno najbardziej popularny blog o podróżach i jedzeniu. Nie mogło go zabraknąć na mojej liście.
Taste Away odkryłam dopiero po przeprowadzce do Warszawy z czysto praktycznego powodu. Szukałam miejsc, żeby dobrze zjeść. Nie wiedziałam, które restauracje są polecane, gdzie serwują jaką kuchnię. Kilka razy skorzystałam z rad autorów bloga i kiedy już wiedziałam, że ich gusta kulinarne są podobne do moich, wciągnęłam ich na listę moich ekspertów od warszawskiej i azjatyckiej gastronomii.

A Wy? Jakie blogi czytacie najczęściej?

You Might Also Like

2 komentarze

  • Julia z Na nowo śmieci kwiecień 12, 2018 at 2:08 pm

    Dzięki, Kochana! :* Towarzystwo iście doborowe :))

  • Leave a Reply